Knihovna pomůže matkám samoživitelkám

Městská knihovna Most se dohodla s obecně prospěšnou společností WOMEN FOR WOMEN (W4W) na dlouhodobé spolupráci. W4W mimo jiné realizuje program Podporovaného bydlení a psychosociální pomoci pro klientky a jejich děti.

Městská knihovna Most poskytne klientkám W4W a jejich dětem po dobu účasti v tomto programu registraci a vypůjčení knih v Městské knihovně Most zdarma. Registrací zároveň klientky získají i možnost se bezplatně zúčastnit všech akcí, které knihovna pro své čtenáře a návštěvníky pořádá. Dále je třeba zmínit také, že Městská knihovna Most oplývá mnohými zákoutími, která jsou nejen poučná, ale i útulná pro pouhý relax či setkávání se s ostatními uživateli knihovny.

Kolik tedy maminky za sebe i své děti ušetří?

  • Poplatek 30,- Kč/dospělý i děti za průkazku (každý čtenář obdrží nepřenosnou průkazku se jménem).
  • Registrační poplatek na jeden rok: pro dospělou osobu 220,- Kč, pro děti do 14 let 100,- Kč;

                  

Klientky W4W, které musí každý měsíc pečlivě řešit, kolik finančních prostředků a na co vydají, jistě tento dar uvítají. Jim i jejich dětem určitě přinese něco nového, co by si - kvůli potřebnějším výdajům - nejspíše odřekly.

 

 Klientky mohou využít tyto služby:

  • studijní místa
  • možnost kopírování, vytištění a skenování dokumentů
  • půjčování široké škály naučné literatury pro poučení i zábavu
  • využití společenských her
  • využití internetu
  • venkovní terasu s posezením, šachy, ptactvem
  • dětský koutek

 

O WOMEN FOR WOMEN, o. p. s.

Obecně prospěšná společnost Women for Women byla založena v roce 2012 manželi Ivanou a Pavlem Tykačovými. Pomáhá především samoživitelům, kteří jsou ohroženi zejména psychicky, ekonomicky a sociálně. Společnost vydala knihu Jak přežít první (k)rok - Praktický průvodce nejrizikovějším obdobím samoživitelství, každoročně pořádá Den rodiny v Grébovce a je známá především díky úspěšnému celorepublikovému projektu Obědy pro děti a kampani nejnovějšího projektu Adoptuj Marii.

 

 

 

Kalendář akcí

červenec čer srp
123456789101112131415161718192021222324252627282930311234

Najeďte myší nad kalendář a zobrazí se vám akce. Kliknutím na událost zobrazíte podrobnosti.

Online platby pro nás zajišťuje platební brána Comgate. Poskytovatel služby, společnost ComGate Payments, a. s.loga Comgate