Vernisáž výstavy: Velký den - unikátní fotky ze svateb

Datum: 15.12.2015

Dovolujeme si vás pozvat ve čtvrtek 17. prosince do mostecké výstavní síně Zlatá trojka na poslední výstavu letošního roku. Dva profesionální fotografové Vojtěch Hurych a Petr Wagenknecht z východních Čech zde představí na veřejnosti úplně poprvé svoje soubory fotek Ty naše veselky (Velký den), které vznikly jako vedlejší produkt při oficiálním zakázkovém focení svateb a kterými si oba dělají sami sobě fotografickou radost.

Vojtěch Hurych: ze souboru Svatební reportáže, digitální foto, 2015.

Výstava: Vojtěch Hurych a Petr Wagenknecht: Ty naše veselky (Velký den)

Místo konání: Galerie Zlatá trojka, Zlatá a Stříbrná síň

Zahájení: Vojtěch Hurych a Petr Wagenknecht, svatební fotografové

Vojtěch Hurych: Miluju, co dělám. Mám obrovské štěstí, že mohu prostřednictvím fotografií vyprávět lidské příběhy. Focením se živím, ale to nicneříkající slovo “profesionální" u mě nehledejte. Charlie Chaplin trefně poznamenal, že život je příliš krátký, abychom byli víc než jen amatéři. Být amatérem znamená být milovníkem a protože fotím téměř výhradně lidi, je lepší zůstat jejich milovníkem. Lidmi jsem byl vždycky fascinován. Však jsem za to jako malej i párkrát dostal do nosu, když jsem blbě vejral. Mým splněným snem je fotit svatby. Nesejde na tom, co člověk dělá, ale jakou má motivaci. Tím se dostávám k tomu podstatnému – nejhezčí odměnou mi jsou totiž snímky, u kterých už při zachycení vím, že potěší nejen ty, pro které jsou foceny. Jsem vděčný, když mohu zachytit kousek příběhu.

Petr Wagenknecht: Dokumentární fotografii považuji za nejkrásnější fotografickou disciplínu. Pokud má navíc i výtvarnou stránku, zajímavou kompozici, harmonii či napětí, je ve vzduchu něco nevysloveného… Velice důležitý je pro mě humor ve fotografii. Prostřednictvím fotografického obrazu rád sleduji vztahy lidí, jejich vzájemné kontakty. Jsem vyznavačem čistého a jednoduchého přístupu. U svatebních fotografií se snažím skloubit dokumentární přístup, kde chci být pouze pozorovatelem. Jsem si vědom, že jde o důležitý den v životě svatebčanů, a vážím si toho, že mám jejich důvěru. Mojí největší ambicí ovšem zůstává, aby snímky byly nejen působivé po estetické stránce, ale hlavně přirozené.