Letošní kurzy

Přehled vzdělávacích kurzů nejen pro seniory, pořádaných Městskou knihovnou Most – I. čtvrtletí 2018

Leden – Březen 2018 – KURZY POZASTAVENY

Pořádání všech kurzů je z organizačních důvodů dočasně pozastaveno. Nové informace očekávejte na konci února 2018.

Jazykové kurzy mají 12 lekcí (á 45 minut), kurzy paličkování šest dvouhodinových lekcí, a kurz Bylinky pomáhají osm devadesátiminu­tových lekcí. Kurzy počítačových dovedností obsahují čtyři dvouhodinové lekce. U krátkodobých kurzů bude počet hodin upřesněn při podání přihlášky.

Na všechny kurzy, mimo kurzů počítačových a dovedných rukou, bude vybírána nevratná záloha 200 Kč při odevzdání přihlášky.

1. Angličtina pro seniory – začátečníci 490 Kč  
2. Angličtina pro mírně pokročilé – veřejnost 600 Kč  
3. Angličtina pro mírně pokročilé – senioři (4 kurzy různých vědomostních úrovní) 490 Kč  
4. Němčina pro začátečníky – senioři 490 Kč  
5. Němčina pro pokročilé – senioři 490 Kč  
6. Francouzština pro začátečníky – senioři 490 Kč  
7. Francouzština pro začátečníky – veřejnost 600 Kč  
8. Základy PC 250 Kč  
9. Začínáme s internetem – senioři 250 Kč  
10. Kurzy dovedných rukou (korálkování, ozdobné předměty apod.) cena dle délky kurzu  
11. Ruční práce pro každého (paličkování, háčkování a pletení pomůcky budou zapůjčeny) nejen pro seniory 490 Kč  
12. Kouzelný svět opery (vyprávění o známých operách s poslechem hudby) 250 Kč  
13. Kurzy jógy pro seniory 490 Kč  
14. Bylinky pomáhají 490 Kč  

Kurzy počítačové gramotnosti pro začátečníky i pokročilé v programech MICROSOFT OFFICE.

Zvyšte si svoji hodnotu na trhu práce.

Nabídka kurzů:

WORD I. ZÁKLADNÍ  – vytváření a úprava textu 6 hodin Školení Word základní je určené začátečníkům, kteří s programem Word zatím nepracovali nebo jej používali velmi málo. Posluchači se naučí vytvářet textové dokumenty a nastavit vzhled nadpisů, odstavců, číslovaných seznamů i seznamů s odrážkami. Posluchači se naučí do dokumentu vložit obrázek a tabulku, upravit vzhled stránky, nastavit obsah zápatí a záhlaví a dokument vytisknout.

WORD II.  – formátování textu 6 hodin Posluchači se naučí vytvářet dokumenty se složitějším formátováním, naučí se používat styly a víceúrovňové číslování, vkládat a číslovat obrázky, tabulky a grafy, automaticky vytvářet seznamy a obsahy, pracovat s oddíly, doplňovat poznámky a komentáře.

WORD III.  – hromadná korespondence 6 hodin Školení je zaměřené především na pokročilé možnosti formátování složitějších dokumentů. Posluchači se také naučí používat nástroje pro práci ve skupině (komentáře a revize) a hromadnou korespondenci pro přípravu různých typů dokumentů.

EXCEL I. ZÁKLADNÍ  – tabulky a grafy 6 hodin Školení Excel základní je určené začátečníkům, kteří s programem Excel zatím nepracovali nebo jej používali velmi málo. Posluchači se naučí v programu Excel vytvořit a zformátovat tabulku obsahující jednoduché výpočty, používat základní funkce, vytvořit jednoduchý graf a upravit jeho vzhled.

EXCEL II.  – složitější tabulky a grafy 6 hodin Školení Excel mírně pokročilý je určené uživatelům programu Excel, kteří chtějí používat v tabulkách vzorce a funkce, efektivně pracovat s rozsáhlými tabulkami a tabulky formátovat podle svých představ. Posluchači se naučí zadávat složitější funkce a ve vzorcích používat absolutní odkazy.

EXCEL III.  – vzorce a funkce 6 hodin Školení Excel pokročilý je určené pro uživatele programu Excel, kteří chtějí svoji práci zefektivnit a zrychlit. Posluchači si prohloubí své znalosti, naučí se používat podmíněné formátovaní, zadávat složitější vzorce a funkce (např. funkce KDYŽ, SVYHLEDAT, SUMIF, COUNTIF atd.), propojovat listy a sešity. Posluchači se seznámí s různými typy grafů, jejich využitím v praxi a s možnostmi formátování.

POWERPOINT I. ZÁKLADNÍ 4 hodiny Školení PowerPoint základní je určené začátečníkům. Posluchači se seznámí se zásadami a doporučeními pro tvorbu prezentací. Naučí se vytvořit prezentaci obsahující text, obrázky, tabulky, diagramy i grafy. Naučí se používat jednoduché animace, připravit si podklady pro prezentaci a prezentaci předvést.

**POWERPOINT II. ** 4 hodiny Posluchači se seznámí s různými možnostmi rychlého vytvoření prezentace a s možnostmi formátování snímků a jejich obsahu – textu, tabulek, grafů, diagramů, různých grafických prvků a fotografií. Naučí se používat animace a časování, připravit prezentaci pro předvedení nebo vytvořit interaktivní prezentaci.

Přihlášky jsou k dispozici v infocentru MKM, kde se i odevzdávají.

Sdílej s ostatními: 

« Zpět

  Městská knihovna Most

  Moskevská 12
   434 01 Most

  IČO: 000 807 13

  automat. ústředna: tel. 476 768 800

   prodlužování výpůjček:
   děti - tel. 476 768 810
   dospělí - tel. 476 768 811
  Měsíční návštěvnost knihovny
  
  prosinec 2015:   5431 návštěvníků
  listopad 2015:   6678 návštěvníků
  říjen 2015:   7846 návštěvníků
  září 2015:   6536 návštěvníků
  srpen 2015:   4613 návštěvníků
  červenec 2015:   3083 návštěvníků
  červen 2015:   6199 návštěvníků
  květen 2015:   6380 návštěvníků
  duben 2015:   7419 návštěvníků