Letošní kurzy

Přehled vzdělávacích kurzů nejen pro seniory, pořádaných Městskou knihovnou Most – I. čtvrtletí 2017

Leden – Březen 2017

Jazykové kurzy mají 12 lekcí (á 45 minut), kurzy paličkování šest dvouhodinových lekcí, a kurz Léčení bylinkami osm devadesátiminu­tových lekcí. Kurzy počítačových dovedností obsahují čtyři dvouhodinové lekce. U krátkodobých kurzů bude počet hodin upřesněn při podání přihlášky.

Na všechny kurzy, mimo kurzů dovedných rukou, bude vybírána nevratná záloha 200 Kč při odevzdání přihlášky.

Kurz paličkování. Přijďte si k nám také udělat krásný obrázek nebo šperk.

1. Angličtina pro začátečníky – senioři 490 Kč  
2. Angličtina pro mírně pokročilé – veřejnost 600 Kč  
3. Angličtina pro mírně pokročilé – senioři 490 Kč  
4. Němčina pro začátečníky – senioři 490 Kč  
5. Němčina pro pokročilé – senioři 490 Kč  
6. Odborné kurzy počítačových dovedností 490 Kč  
7. Začínáme s Internetem  – senioři 100 Kč  
8. Kurzy dovedných rukou (korálkování, ozdobné předměty apod.) cena dle délky kurzu  
9. Naučte se paličkovat (pomůcky zapůjčíme) nejen pro seniory 490 Kč  
10. Léčení bylinkami 490 Kč  

Kurzy počítačové gramotnosti pro začátečníky i pokročilé v programech MICROSOFT OFFICE.

Zvyšte si svoji hodnotu na trhu práce.

Nabídka kurzů:

WORD I. ZÁKLADNÍ  – vytváření a úprava textu 6 hodin Školení Word základní je určené začátečníkům, kteří s programem Word zatím nepracovali nebo jej používali velmi málo. Posluchači se naučí vytvářet textové dokumenty a nastavit vzhled nadpisů, odstavců, číslovaných seznamů i seznamů s odrážkami. Posluchači se naučí do dokumentu vložit obrázek a tabulku, upravit vzhled stránky, nastavit obsah zápatí a záhlaví a dokument vytisknout.

WORD II.  – formátování textu 6 hodin Posluchači se naučí vytvářet dokumenty se složitějším formátováním, naučí se používat styly a víceúrovňové číslování, vkládat a číslovat obrázky, tabulky a grafy, automaticky vytvářet seznamy a obsahy, pracovat s oddíly, doplňovat poznámky a komentáře.

WORD III.  – hromadná korespondence 6 hodin Školení je zaměřené především na pokročilé možnosti formátování složitějších dokumentů. Posluchači se také naučí používat nástroje pro práci ve skupině (komentáře a revize) a hromadnou korespondenci pro přípravu různých typů dokumentů.

EXCEL I. ZÁKLADNÍ  – tabulky a grafy 6 hodin Školení Excel základní je určené začátečníkům, kteří s programem Excel zatím nepracovali nebo jej používali velmi málo. Posluchači se naučí v programu Excel vytvořit a zformátovat tabulku obsahující jednoduché výpočty, používat základní funkce, vytvořit jednoduchý graf a upravit jeho vzhled.

EXCEL II.  – složitější tabulky a grafy 6 hodin Školení Excel mírně pokročilý je určené uživatelům programu Excel, kteří chtějí používat v tabulkách vzorce a funkce, efektivně pracovat s rozsáhlými tabulkami a tabulky formátovat podle svých představ. Posluchači se naučí zadávat složitější funkce a ve vzorcích používat absolutní odkazy.

EXCEL III.  – vzorce a funkce 6 hodin Školení Excel pokročilý je určené pro uživatele programu Excel, kteří chtějí svoji práci zefektivnit a zrychlit. Posluchači si prohloubí své znalosti, naučí se používat podmíněné formátovaní, zadávat složitější vzorce a funkce (např. funkce KDYŽ, SVYHLEDAT, SUMIF, COUNTIF atd.), propojovat listy a sešity. Posluchači se seznámí s různými typy grafů, jejich využitím v praxi a s možnostmi formátování.

POWERPOINT I. ZÁKLADNÍ 4 hodiny Školení PowerPoint základní je určené začátečníkům. Posluchači se seznámí se zásadami a doporučeními pro tvorbu prezentací. Naučí se vytvořit prezentaci obsahující text, obrázky, tabulky, diagramy i grafy. Naučí se používat jednoduché animace, připravit si podklady pro prezentaci a prezentaci předvést.

**POWERPOINT II. ** 4 hodiny Posluchači se seznámí s různými možnostmi rychlého vytvoření prezentace a s možnostmi formátování snímků a jejich obsahu – textu, tabulek, grafů, diagramů, různých grafických prvků a fotografií. Naučí se používat animace a časování, připravit prezentaci pro předvedení nebo vytvořit interaktivní prezentaci.

Přihlášky jsou k dispozici v infocentru MKM, kde se i odevzdávají.

Sdílej s ostatními: 

« Zpět

  Městská knihovna Most

  Moskevská 12
   434 01 Most

  IČO: 000 807 13

  automat. ústředna: tel. 476 768 800

   prodlužování výpůjček:
   děti - tel. 476 768 810
   dospělí - tel. 476 768 811
  Měsíční návštěvnost knihovny
  
  prosinec 2015:   5431 návštěvníků
  listopad 2015:   6678 návštěvníků
  říjen 2015:   7846 návštěvníků
  září 2015:   6536 návštěvníků
  srpen 2015:   4613 návštěvníků
  červenec 2015:   3083 návštěvníků
  červen 2015:   6199 návštěvníků
  květen 2015:   6380 návštěvníků
  duben 2015:   7419 návštěvníků