Nové aktivity pro seniory

Dne 23. 5. 2012 vznikl celonárodní projekt Nadace Charty77 / Konto Bariéry, SENSEN – Senzační senioři.

Logo projektu Sensen.

Prostřednictvím tohoto projektu se nabízí zapojení seniorů do tří jeho pilířů:

Projekt je možné uskutečnit přímo v prostorách Městské knihovny Most, kde je i informační místo SENSEN a k dispozici počítač, nebo se lze přihlásit individuálně.

Víme, že je mezi vámi mnoho těch, kteří by tuto nabídku mohli využít. Věříme ve vaše schopnosti a moudrost, věříme ve vaši aktivitu.

Pilíř projektu Národní kronika, ke kterému jsme se přihlásili, nabízí pro všechny možnost zveřejnit v Národní kronice své zážitky, události místního i celospolečenského významu, vzpomínky a příběhy. Kronika pak bude bez úprav uchována v Národním muzeu v Praze.

Žijeme v Ústeckém kraji, ve městě které bylo dlouhou dobu považované za nepříliš dobré místo k životu. Zvláště seniorům, v něm žijícím, se ale k němu váží vzpomínky na prožitý život, na to, jak je tento kraj i město ovlivnily. Využijte možnost svěřit se se svými zážitky a zachovat je dalším generacím.

Bližší informace najdete na www.sensen.cz

Případné dotazy směřujte na infonada@knihovnamost.cz, telefon 476 768 839

Soutěž

Vážení a milí,

připravili jsme pro Vás další vydání Zpravodaje SENSEN nejen pro Senzační seniory, ve kterém Vám chceme představit nové soutěžní téma Národní kroniky.

Po úspěšné soutěži o nejlepší příspěvek na téma Vojna nebyla kojná vyhlašuje Národní kronika ve spolupráci s Českou televizí u příležitosti 60. výročí zahájení pravidelného televizního vysílání v Československu nové téma.

Jak jsem potkal televizi a to v těchto kategoriích:
I. Nejzajímavější příspěvek 1. místo, cena: iPAD 2. místo, cena: Exkurze do studií ČT na Kavčích horách 3. místo, cena: Knihy a DVD z Edice České televize
II. Nejkurióznější příhoda 1. místo, cena: iPAD 2. místo, cena: Exkurze do studií ČT na Kavčích horách 3. místo, cena: Knihy a DVD z Edice České televize

Zavzpomínejte a pište. Vzpomínáte na svou první televizi, na takřka obřadné večerní sledování se sousedy, na první přímé přenosy – ty byly samozřejmě především ze sportovních klání. A co teprve na první „barvu“? Vybaví se vám často rázovité postavičky a zlaté ruce opravářů – mnohdy „jen“ šikovných kamarádů či sousedů? Zasáhl někdy život na obrazovce do toho vašeho skutečného? Témat je mnoho a nejen z počátků televizního vysílání.

Uvítáme i příspěvky na téma můj současný nejoblíbenější pořad, „kdy mi bylo u obrazovky nejlépe či nejhůře“, mé nejpamátnější osobnosti obrazovky. Připomeňte si velké herecké výkony, nejlepší seriály, úspěšné a neúspěšné rady z Receptáře… jaká byla role televize v osudových letech 1968 či 1989? Máte nějaké zážitky spojené s příchodem prvních zahraničních stanic nebo s digitalizací? A v neposlední řadě: co vám v televizi po šedesáti letech její existence chybí? Posílejte osobní, jednoduše popsané příběhy, jejichž síla nemusí být ve vytříbeném stylu, ale v zajímavosti zážitku.

Inspirační témata k 60. výročí ČT v Národní kronice Sbíráme vzpomínky diváků tří generací na začátky televize u nás, na pozoruhodné televizní zážitky, ale i osobnosti. Příspěvky se mohou dále týkat: – jaké byly první přijímače, radosti a starosti s nimi – kdy mi bylo u obrazovky nejlépe – kdy mi bylo u obrazovky nejhůře – první přímé přenosy, zejména ze sportu – nejpamátnější osobnosti obrazovky – velké herecké výkony – nejlepší seriály – úspěšné a neúspěšné rady z Receptáře – role televize v roce 1968 – role televize v roce 1989 – Václav Havel poprvé na obrazovce – najednou mnoho kanálů – nemám televizi a je mi dobře – zážitky ze zahraničních stanic – když jsme si koupili druhý přijímač – co nám v televizi po šedesáti letech chybí – můj současný nejoblíbenější po­řad.

Soutěž o nejlepší příspěvek probíhá do 30. listopadu 2013 a vítěze vybere porota složená ze zástupců projektu SENSEN a České televize. Inspirační příspěvky mimo soutěž na téma Jak jsem potkal televizi zaslali do Národní kroniky mj. čerstvý nositel ceny TýTý Josef Klíma, Tereza Brdečková, Jaromír Štětina či Zdeněk Svěrák. Všechny najdete postupně na webu SENSEN: http://www.sensen.cz/…tkaltelevizi /

Výsledky minulé soutěže na téma Vojna nebyla kojná, čili Vojna a armáda ve vašich vzpomínkách, včetně všech publikovaných příspěvků, naleznete na: http://www.sensen.cz/…vzpominkach/ Váš tým SENSEN

KONTAKTY:

Nadace Charty 77 Melantrichova 5, 110 00 Praha 1 tel.: 224 214 452

Sdílej s ostatními: 

« Zpět

  Městská knihovna Most

  Moskevská 12
   434 01 Most

  IČO: 000 807 13

  automat. ústředna: tel. 476 768 800

   prodlužování výpůjček:
   děti - tel. 476 768 810
   dospělí - tel. 476 768 811
  Měsíční návštěvnost knihovny
  
  prosinec 2015:   5431 návštěvníků
  listopad 2015:   6678 návštěvníků
  říjen 2015:   7846 návštěvníků
  září 2015:   6536 návštěvníků
  srpen 2015:   4613 návštěvníků
  červenec 2015:   3083 návštěvníků
  červen 2015:   6199 návštěvníků
  květen 2015:   6380 návštěvníků
  duben 2015:   7419 návštěvníků