Čtení je zdarma - Hanka Dundrová

Zpěvačka Hanka Dundrová.

„Jsem Hanka, ne Hana!“ zdůrazňuje. Stejně důrazně se umí mostecká bluesová zpěvačka Hanka Dundrová prosadit na pódiu vedle českých i zahraničních muzikantů. „Jsem zpěvačka a především máma malé dcerky,“ odpovídá na otázku, čemu se nejvíc věnuje a co ji nejvíc baví. Také ráda čte.

Podívejte se na seznam jejích oblíbených knížek.

Knižní tipy Hanky Dundrové

Chalíl Džibrán: Prorok

Malá knížka s velkým obsahem. Pro všechny, kteří nejsou ochotni přijímat dogmata a zaběhnutá klišé různých náboženských hnutí a skupin.

H. C. Cutler a Dalajlama: Cesta ke štěstí

Jedna z mých nejzásadnějších knih. Zamyšlení nad významem utrpení v našich životech, výzva ke schopnosti rozpoznat trvalé hodnoty od pomíjivých.

Carlos Castaneda: Oddělená skutečnost

Památka na životního mentora Jana Řeháka st. Díky této knize, kterou mi věnoval, vím, že lze na člověka nahlížet z hlediska jeho energetického potenciálu.

Paulo Coelho: Alchymista

Nádherný román o tom, proč je dobré věřit snům a znamením. Někdy je nutné obejít půl světa, abychom našli poklad, který nám leží přímo u nohou.

Jerome K. Jerome: Tři muži ve člunu

Bible milovníků britského humoru. Můj tatínek se při jejím čtení smál tak, že nebyl schopen říct nahlas, čemu se směje. Musela jsem si knihu přečíst sama a smála se stejně jako on.

J. K. Rowlingová: Harry Potter

Ačkoliv nemám sklon podléhat mainstreamovým trendům, tato napínavá i zábavná sága mě uchvátila. Přečetla jsem ji jedním dechem.

Mac Hyman: Hrůza padá na seržanty

Další z osvědčených památek na mého tatínka. Kdo má rád Švejka nebo Foresta Gumpa, zamiluje si i Willa Stockdalea, neb on jest kombinací obou.

Astrid Lindgrenová: Pipi Dlouhá punčocha

Nejoblíbenější knížka mého dětství. V Pipi jsem se viděla a tajně jí záviděla celý její život. Všechny dětské sny jsou ztělesněné ve světě Pipi punčochaté.

Oldřich Dudek: Potřeštěné pohádky

Zapomeňte na klasický pohádkový koncept. Toto jsou originální, vtipné, potřeštěné pohádky. Moje dcera je zbožňuje.

D. Krolupperová a M. Kratochvíl: Draka je lepší pozdravit aneb o etiketě

Nenásilné seznamování (nejen) dětí se zásadami etikety. Proč je lepší draka pozdravit, než na něj jít s mečem?