Co se děje?

Knihovny v Mostě a Chemnitz našly společnou řeč

Knihovny v Mostě a Chemnitz našly společnou řeč Jasnější obrysy už má spolupráce městských knihoven v Mostě a Chemnitz. Zástupci těchto význačných regionálních institucí našli 29. května v Mostě společnou řeč. Dohodli se na budoucích projektech, týkajících se mládeže a seniorů z obou stran hranice. Další možností je práce s veřejností, s problematikou aktuálního vývoje v oblasti knihovnictví a regionální literatury. „Máme hodně společných úkolů. Doufám, že si budeme platní a na partnerství se těším,“ uvedl ředitel mostecké knihovny Tomáš Ondrášek.

Přečíst celý článek »»

Procvičte si mozek

Klub Sensen Městské knihovny Most nabízí možnost cvičení paměti prostřednictvím programu HAPPYneuron Brain Jogging, který je k dispozici zdarma na označeném počítači v oddělení naučné literatury ve 2. poschodí. HAPPYneuron Brain Jogging je účinný nástroj, jímž lze bystřit mozek, zastavit slábnutí jeho výkonnosti nebo dokonce získat schopnosti, které jsme nikdy neměli. Je u nás prvním prostředkem k tomu, abychom mohli sami ovlivňovat, jak rychle a přesně funguje náš mozek.

Přečíst celý článek »»

Rádobydivadlo zahraje Taneční hodiny

Na hru „Taneční hodiny pro pokročilé“ zve do divadelního sálu Městské knihovny Most společnost Rádobydivadlo Klapý. Představení se koná ve čtvrtek 31. května od sedmi hodin večer. Lístek stojí 90 korun.

Přečíst celý článek »»

Tvář hammondek rozvlnila kinosál

Tvář hammondek rozvlnila kinosál Jazzman a klávesový virtuoz Brian Charette na evropském turné navštívil 3. května Most. Jeho New York Organ Trio téměř vyprodalo kinosál městské knihovny. Na cenu Grammy dvakrát nominovaný hráč na klávesy, rodák z Connecticutu, se po 17 letech hraní v New Yorku stal nedílnou součástí moderní jazzové scény a vyhledávaným spoluhráčem muzikantů, jako byli například Joni Mitchellová, Chaka Khan, Lou Donaldson, Hubert Sumlin, Cyndi Lauper, Michael Bublé, Laco Déczi a další.

Přečíst celý článek »»

Za krásami zámku a parku

Senior klub Městské knihovny Most pořádá ve středu 23. května zájezd na zámek Nelahozeves a do Průhonického parku. Odjezd od knihovny je v sedm hodin ráno, předpokládaný návrat do šesti hodin večer. Cena zájezdu pro členy Senior klubu je 100 korun. Přihlášení a platba v infocentru knihovny - neprodleně!

Přečíst celý článek »»

I děti mají svůj den...

I děti mají svůj den... Den plný zábavy a soutěží o ceny pro děti uspořádala 30. května Městská knihovna Most. A malí i větší šikulové ji zcela zaplnili. Čtenáři knihovny měli vstup zdarma, ostatní děti zaplatily dvacetikorunu. Noví čtenáři v tento den nemuseli platit při registraci za vystavení dětské průkazky do knihovny. Součástí dětského dne bylo od pěti hodin odpoledne promítání pohádky Saxána a lexikon kouzel v kinosále knihovny za sníženou cenu 50 korun.

Přečíst celý článek »»

  Městská knihovna Most

  Moskevská 12
   434 01 Most

  IČO: 000 807 13

  automat. ústředna: tel. 476 768 800

   prodlužování výpůjček:
   děti - tel. 476 768 810
   dospělí - tel. 476 768 811
  Měsíční návštěvnost knihovny
  
  prosinec 2015:   5431 návštěvníků
  listopad 2015:   6678 návštěvníků
  říjen 2015:   7846 návštěvníků
  září 2015:   6536 návštěvníků
  srpen 2015:   4613 návštěvníků
  červenec 2015:   3083 návštěvníků
  červen 2015:   6199 návštěvníků
  květen 2015:   6380 návštěvníků
  duben 2015:   7419 návštěvníků