Co se děje?

Máte doma přebytečné knížky? Přineste nám je

Máte doma přebytečné knížky? Přineste nám je Také řešíte nerudovskou otázku: „Kam s nimi“? Máte doma přebývající knihy, které už nemáte kam dát, protože se stěhujete, odrostly vám děti, zemřel příbuzný, nechcete je dále skladovat, zabírají moc místa nebo jste je zdědili, ale nechcete je vyhodit do popelnice? Máme pro Vás řešení: Přineste je do naší knihovny. Přijímáme celoročně knižní dary od lidí, firem i institucí. Každoročně tak obohatí fond mostecké knihovny stovky staronových knížek.

Přečíst celý článek »»

KOMPAS tentokrát i s námořníkem

Je stále čas dovolených, a tak zvolili jsme jako doplňující téma KOMPASu cestování. O svých zážitcích nám povypráví námořník Roman Vašina, který žije v krušnohorské obci na Mostecku. Vydal knihu, kterou nazval Otevřený deník českého námořníka. Promítneme i DVD z jeho cest. Pořad se koná ve čtvrtek 6. září od dvou hodin odpoledne v půjčovně beletrie. KOMPAS aneb Cesta světem knih je akce, při které představujeme účastníkům knižní novinky beletrie a připomínáme významná výročí spisovatelů v daném měsíci.

Přečíst celý článek »»

Video z aktuální výstavy Barvy džungle

Video z aktuální výstavy Barvy džungle Trojice brněnských výtvarníků a cestovatelů Jan Dungel, Radana Dungelová a Marek Audy připravila výstavu kreseb a fotografií Barvy džungle z deštných pralesů v povodí řeky Orinoko a mokřadů Ilanos ve Venezuele. Výstava v mostecké Zlaté trojce začala 14. srpna vernisáží a potrvá až do 15. září. Podívejte se, jak vernisáž probíhala.

Přečíst celý článek »»

Poezie už mění svou podobu

Poezie už mění svou podobu Nově vznikající výstavní sál Poezie – Památník starého Mostu, který je součástí budovy naší knihovny, začíná získávat konkrétní podobu. Ve středu 22. srpna se o tom na kontrolním dni přesvědčili lidé z mosteckého magistrátu v čele s náměstkyní primátora Hanou Jeníčkovou. Na postup přestavby bývalé kavárny Poezie se přišel podívat i autor projektu, architekt Vlastimil Brabec. V těchto dnech dělníci provádějí nejnáročnější stavební úpravu bývalé kavárny Poezie – zastropení původně otevřeného prostoru v budoucím multimediálním sále.

Přečíst celý článek »»

Dospěláci, pojďte se učit anglicky

Dospěláci, pojďte se učit anglicky Naše knihovna nabízí od 10. září kurz anglického jazyka pro dospělé začátečníky. Stačí, když se sejde alespoň 10 zájemců. Kurz se bude konat jedenkrát týdně po dobu 3 měsíců (12 lekcí) a jeho cena je 600 korun. Začátek výuky je vždy od půl šesté odpoledne. Známé rčení praví: Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem. A my dodáváme: Na výuku cizího jazyka není nikdy pozdě!

Přečíst celý článek »»

Jak se žilo templářům

Historik Oblastního muzea v Chomutově Jiří Šlajsna přijede zájemcům povyprávět o historii Řádu templářů v úterý 18. září do kinosálu naší knihovny. Začátek je ve čtyři hodiny odpoledne. Přednáška je zaměřena na historii Chudých rytířů Kristových a chrámu Šalamounova od jejich vzniku v roce 1119 do zrušení řádu v roce 1312. Součástí bude i krátký vhled do mýtů a legend o templářském řádu a o historii jeho působení v Českých zemích.

Přečíst celý článek »»

  Městská knihovna Most

  Moskevská 12
   434 01 Most

  IČO: 000 807 13

  automat. ústředna: tel. 476 768 800

   prodlužování výpůjček:
   děti - tel. 476 768 810
   dospělí - tel. 476 768 811
  Měsíční návštěvnost knihovny
  
  prosinec 2015:   5431 návštěvníků
  listopad 2015:   6678 návštěvníků
  říjen 2015:   7846 návštěvníků
  září 2015:   6536 návštěvníků
  srpen 2015:   4613 návštěvníků
  červenec 2015:   3083 návštěvníků
  červen 2015:   6199 návštěvníků
  květen 2015:   6380 návštěvníků
  duben 2015:   7419 návštěvníků