Co se děje?

Video a fotogalerie ze Dne seniorů

Video a fotogalerie ze Dne seniorů Na Den seniorů naše knihovna připravila spoustu herních disciplín, soutěží a kvízů. Jak se s nimi účastníci, kterých přišlo opravdu hodně, popasovali? To můžete vysledovat z čerstvé fotogalerie. Zhlédnout zde můžete také video, které zachycuje i slavnostní otevření atria knihovny a kulturní program v něm.

Přečíst celý článek »»

Video z vernisáže výstavy Tři čuníci

Video z vernisáže výstavy Tři čuníci Velkou návštěvnost měla 25. září vernisáž výstavy Tři čuníci, která ve Zlaté trojce potrvá až do 27. října. Atmosféru vernisáže přibližuje naše video. Fotografy Daniela Černého, Karla Pobřísla a Jána Hronského spojuje stejné téma: akty. Uspořádali výstavu a dali jí vtipný název Tři čuníci. Všichni tři svorně tvrdí, že by nevystavovali s někým, o kom si myslí, že jeho věci jsou špatné.

Přečíst celý článek »»

Známá irská zpěvačka na koncertě v knihovně

Osobitá irská písničkářka Maria Doyle Kennedy Mostečanům zazpívá 3. října v kinosále městské knihovny. Koncert začíná v sedm hodin večer. V muzice začínala stejně jako její krajané z kapely U2. Jako herečku ji lidé po celém světě znají v roli Kateřiny Aragonské ze seriálu Tudorovci. Všestranná irská umělkyně Maria Doyle Kennedy říká: „Když nehraji, tak mi to nechybí, ale nemohla bych přežít jediný den bez zpívání“.

Přečíst celý článek »»

Video z koncertu Vladivojny v kinosále

Video z koncertu Vladivojny v kinosále Bouřlivý potlesk a nadšené výkřiky z hlediště provázely koncert Vladivojny La Chia v úterý 25. září v naší knihovně. Diváci si vynutili dvojitý hudební přídavek. Video zachycuje Vladivojnino úvodní vystoupení na vernisáži výstavy jejích obrazů i část koncertu v kinosále.

Přečíst celý článek »»

Přednáška o Karlu IV. a Mistru Theodorikovi

Přednáška o Karlu IV. a Mistru Theodorikovi Všechny milovníky české historie zveme v úterý 2. října ve čtyři hodiny odpoledne do kinosálu knihovny na poutavou přednášku z dějin umění nazvanou Karel IV. a Mistr Theodorik. Přednášet bude historička Jana Jebavá. Lístek stojí padesátikorunu.

Přečíst celý článek »»

Naše atria ožijí

Po více než čtvrt století se dočkají zprovoznění dvě nikdy nevyužitá atria v rozlehlé budově mostecké knihovny. Nad oběma nezastřešenými atrii jsme nechali natáhnout nové sítě, které zabraňují vlétání holubů a znečišťování trusem. Zbývá už jen vyčistit podlahy a do budoucna atria vybavit stoly a židlemi. Čtenáři tak budou moci vyjít na terasu, číst si pod širým nebem a u většího z atrií se i kochat pohledem na okolní kopce.

Přečíst celý článek »»

  Městská knihovna Most

  Moskevská 12
   434 01 Most

  IČO: 000 807 13

  automat. ústředna: tel. 476 768 800

   prodlužování výpůjček:
   děti - tel. 476 768 810
   dospělí - tel. 476 768 811
  Měsíční návštěvnost knihovny
  
  prosinec 2015:   5431 návštěvníků
  listopad 2015:   6678 návštěvníků
  říjen 2015:   7846 návštěvníků
  září 2015:   6536 návštěvníků
  srpen 2015:   4613 návštěvníků
  červenec 2015:   3083 návštěvníků
  červen 2015:   6199 návštěvníků
  květen 2015:   6380 návštěvníků
  duben 2015:   7419 návštěvníků