Co se děje?

Milovníci umění, hlaste se

Městská knihovna Most připravila v rámci vzdělávacích programů dvousemestrální přednáškový cyklus z dějin umění a kultury, určený pro milovníky umění bez rozdílu věku. Všechny přednášky jsou doplněné audiovizuální prezentací. Přihlásit se lze zvlášť na zimní a letní semestr. Cena semestru je 500 Kč. Platit je možné až v září. Počet přihlášených musí být cca 30, aby cyklus mohl být zahájený.

Přečíst celý článek »»

Senioři, pojďte do divadla

Senioři, pojďte do divadla Pojďte se v úterý 19. června v půl jedenácté dopoledne podívat do mosteckého Divadla rozmanitostí na představení Pohádkové město, které Vám ukáže starý i nový Most, v němž jste žili a žijete. Máme zajištěných 20 lístků po padesátikoruně, koupit si je můžete v infocentru Městské knihovny Most.

Přečíst celý článek »»

Knihovny v Mostě a Chemnitz našly společnou řeč

Knihovny v Mostě a Chemnitz našly společnou řeč Jasnější obrysy už má spolupráce městských knihoven v Mostě a Chemnitz. Zástupci těchto význačných regionálních institucí našli 29. května v Mostě společnou řeč. Dohodli se na budoucích projektech, týkajících se mládeže a seniorů z obou stran hranice. Další možností je práce s veřejností, s problematikou aktuálního vývoje v oblasti knihovnictví a regionální literatury. „Máme hodně společných úkolů. Doufám, že si budeme platní a na partnerství se těším,“ uvedl ředitel mostecké knihovny Tomáš Ondrášek.

Přečíst celý článek »»

Procvičte si mozek

Klub Sensen Městské knihovny Most nabízí možnost cvičení paměti prostřednictvím programu HAPPYneuron Brain Jogging, který je k dispozici zdarma na označeném počítači v oddělení naučné literatury ve 2. poschodí. HAPPYneuron Brain Jogging je účinný nástroj, jímž lze bystřit mozek, zastavit slábnutí jeho výkonnosti nebo dokonce získat schopnosti, které jsme nikdy neměli. Je u nás prvním prostředkem k tomu, abychom mohli sami ovlivňovat, jak rychle a přesně funguje náš mozek.

Přečíst celý článek »»

Rádobydivadlo zahraje Taneční hodiny

Na hru „Taneční hodiny pro pokročilé“ zve do divadelního sálu Městské knihovny Most společnost Rádobydivadlo Klapý. Představení se koná ve čtvrtek 31. května od sedmi hodin večer. Lístek stojí 90 korun.

Přečíst celý článek »»

Tvář hammondek rozvlnila kinosál

Tvář hammondek rozvlnila kinosál Jazzman a klávesový virtuoz Brian Charette na evropském turné navštívil 3. května Most. Jeho New York Organ Trio téměř vyprodalo kinosál městské knihovny. Na cenu Grammy dvakrát nominovaný hráč na klávesy, rodák z Connecticutu, se po 17 letech hraní v New Yorku stal nedílnou součástí moderní jazzové scény a vyhledávaným spoluhráčem muzikantů, jako byli například Joni Mitchellová, Chaka Khan, Lou Donaldson, Hubert Sumlin, Cyndi Lauper, Michael Bublé, Laco Déczi a další.

Přečíst celý článek »»

  Městská knihovna Most

  Moskevská 12
   434 01 Most

  IČO: 000 807 13

  automat. ústředna: tel. 476 768 800

   prodlužování výpůjček:
   děti - tel. 476 768 810
   dospělí - tel. 476 768 811
  Měsíční návštěvnost knihovny
  
  prosinec 2015:   5431 návštěvníků
  listopad 2015:   6678 návštěvníků
  říjen 2015:   7846 návštěvníků
  září 2015:   6536 návštěvníků
  srpen 2015:   4613 návštěvníků
  červenec 2015:   3083 návštěvníků
  červen 2015:   6199 návštěvníků
  květen 2015:   6380 návštěvníků
  duben 2015:   7419 návštěvníků