Co se děje?

Přednáška o starém Mostě vyprodala Poezii

Přednáška o starém Mostě vyprodala Poezii  Starý Most je pro lidi skutečně nezapomenutelný! Svědčí o tom účast na stejnojmenné přednášce, kterou naše knihovna uspořádala 26. února v bývalé kavárně Poezie. Ředitelku oblastního muzea Libuši Pokornou a její historický exkurz do ulic starého Mostu si přišlo poslechnout bezmála 150 lidí, což mnohonásobně převýšilo kapacitu sálu. Za svůj přednes, doplněný promítáním diapozitivů, a obdivuhodné znalosti již neexistujícího města sklidila v závěru bouřlivý potlesk.

Přečíst celý článek »»

Na Majdu přišly čtyři stovky dětí

Na Majdu přišly čtyři stovky dětí Poslední únorovou neděli připravila naše knihovna v kině Kosmos divadelní představení pro nejmenší. „Kouzelná školka s Majdou a Františkem“ vyprodala týden dopředu celou kapacitu sálu. Ti, kdo lístek sehnali, odcházeli s nevšedním zážitkem (viz fotogalerie).

Přečíst celý článek »»

Zvolte si sami provozní hodiny knihovny!

Mostečané si můžou sami určit, jak bude mít otevřeno naše knihovna. Chceme vědět, jaké provozní hodiny čtenářům nejvíc vyhovují. Anketa na našem webu, která potrvá do 10. března, je jedním z nástrojů, jak to zjistit. Lidé si můžou vybírat z pěti variant otevírací doby. Ta bude kvůli nutným úsporám od letošního dubna o hodinu kratší. Stát totiž letos na činnost mostecké knihovny nepřispěl. Postavil tak město před problém, kde vzít chybějících deset milionů, s nimiž ve svém rozpočtu počítalo. Hledala se proto úsporná opatření. Jedním z nich bylo i omezení provozních hodin knihovny.

Přečíst celý článek »»

O Franciscu Goyovi a vévodkyni z Alby

O vlivu vévodkyně z Alby na španělského malíře 18. století Francisca Goyu bude v úterý 5. března v kinosále městské knihovny vyprávět historička Jana Jebavá. Poutavá přednáška začíná v 16 hodin. Vstupné je 30 korun, členové Senior klubu zaplatí polovic. První ženou, která výrazně zasáhla do Goyova života byla, kromě španělské královny, vévodkyně z Alby. Několikrát ji portrétoval a zůstal s ní pár měsíců na jejím venkovském sídle.

Přečíst celý článek »»

Kurzy trénování paměti startují

Kurzy trénování paměti startují S postupujícím věkem zapomínáte? Trápí vás to? Nebo jen chcete dostat svůj mozek do lepší formy? Máme pro Vás informace, rady a cvičení na zlepšení paměti a celkové duševní kondice. Kurzy trénování paměti začínají už 20. března! Bližší informace dostanete v infocentru naší knihovny.

Přečíst celý článek »»

Přednáška: Nezapomenutelný starý Most

Přednáška: Nezapomenutelný starý Most O radostech i strastech honosného královského města, které tu bývalo a kvůli hnědouhelné těžbě už není, bude v úterý 26. února v naší Expozici starého Mostu zasvěceně vyprávět ředitelka mosteckého Oblastního muzea Libuše Pokorná. Přednáška začíná v 17 hodin. Vstupné je 30 korun, členové Senior klubu platí polovic.

Přečíst celý článek »»

  Městská knihovna Most

  Moskevská 12
   434 01 Most

  IČO: 000 807 13

  automat. ústředna: tel. 476 768 800

   prodlužování výpůjček:
   děti - tel. 476 768 810
   dospělí - tel. 476 768 811
  Měsíční návštěvnost knihovny
  
  prosinec 2015:   5431 návštěvníků
  listopad 2015:   6678 návštěvníků
  říjen 2015:   7846 návštěvníků
  září 2015:   6536 návštěvníků
  srpen 2015:   4613 návštěvníků
  červenec 2015:   3083 návštěvníků
  červen 2015:   6199 návštěvníků
  květen 2015:   6380 návštěvníků
  duben 2015:   7419 návštěvníků